EN
EN

Насловна » Вести

Контактирајте не

2018 Светски конгрес за прав Metalluray (WORLDPM2018)

време: 2018-09-21

Во овој златен септември, Vtech се појави во 2018 Светски конгрес за прав Metalluray (WORLDPM2018), доведување нејзиниот микро & нано метален прав за 3D печатење.


2018 Светски конгрес за прав Metalluray (WORLDPM2018) се одржа во Пекинг, Кина, септември 16-20, 2018. Биенале Светската Буре Металургија конгрес и Изложба заменици меѓу Азија, Северна Америка и Европа. По Јокохама во Јапонија, Орландо во САД и во Хамбург во Германија, WORLDPM2018 конгрес и изложба се одржа во Кина за прв пат. На конгресот беше организиран од страна на кинески општество за метали (CSM) и Кина Буре Металургија Алијансата (CPMA), и поддржан од страна на азиските Буре Металургија асоцијација (Apma), Тајван, прашоци и Буре Металургија асоцијација (TPMA),Европската асоцијација Буре Металургија (EPMA) и метал во прав Федерација индустрии (MPIF).Како професионален производител кој произведува микро & нано интелигентни метален прав материјали, VTech, со своите технички акумулација и континуирана иновација во прав поле металургијата, има произведено целата серија на напредни метал прашоци за додаток на производство (3D печатење), особено на основни производ——Од титанска легура прав со добар сферност и flowablity, ниска содржина на кислород и униформа големина на честички.

Vtech се придржува кон верата на интелигентни производство за голема иднина, лоцира во микро & нано интелигентни метални материјали решенија и изгледите дека развојот Vtech како повеќето сеопфатна и повеќето професионални фабрика во светот. Тоа го сервисира клиенти со ефективни прашкасти производи на стандардни брендови и кориснички прав производи за многу години.
Многу учесници индустрија и посетители дојдоа во кабина за комуникација во-длабочината на.Фантастична Моменти Преглед

Во текот на овој конгрес, метален прав VTech е, најновите мерење слики на титаниум производи и пропаганда видео привлече посетители во секое време. Во исто време, Началниците на VTech воведува релативната информации за нив со ентузијазам, изработка на запознавање на многу учесници индустрија. А дури имаше и посетители предложените посети на VTech и фабрика за понатамошна комуникација и соработка. На во-длабочината на истражување и комуникација збогатен билатерални познанието и искуство, тоа што луѓето се полни со доверба и очекувања во развојот на индустријата и компанијата.
Ви благодариме за нови и стари клиенти’ поддржува во оваа конференција.
Со нетрпение очекуваме да на следната средба!
Подетални информации за Vtech и производи може да се најде на www.daypowder.com

адреса: No.A6-403 Lugu Меѓународен индустриски паркови, Hi-tech округ, Чангша, провинцијата Хунан,Кина.   
Tel: +86-731-89747761 / +86-731-89747762
E-mail: [email protected]
Веб-страница: www.vdaypowder.com