EN
EN

Насловна » производи » Алуминиумска легура Прав

Контактирајте не

  • /img / al_based_alloy_powders-67.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114154947_465.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114155000_271.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114155024_211.jpg

AlSi10Mg

Место на потекло:

Хунан, Кина(копното)

Името на брендот:

VTech

Број на модел:

Ал-базирани легура Прав

сертификација:

 

 

Минимална количина за нарачка:

 

цена:

 

пакување Детали:

 

Време на испорака:

 

Услови на плаќање:

L / C, D / A, D / P, T / T, Western Union, MoneyGram

Набавка Способност:

 

Контактирајте не >>
  • спецификација
  • Конкурентна предност

 
легура

Хемиски состав (wt %)

 Си

Zn

Фе

 Ни

Mn

Ti

 mg

O

Ал

AlSi10Mg

9.0-11.0

≤ 0.10

≤ 0.55

≤ 0.1

≤ 0.45

≤ 0.15

0.2-0.45

≤ 0.14

Бал.

Брзи детали:
Добра сила и цврстина;
Добри динамички својства.

Опис:
Добра сила и цврстина;
Добри динамички својства.

апликации:
топлинска Прскање, 3D Печатење, за прашок за заварување, Метал шприцоване, Ласерски Формирање ПОПРАВКА, топла isostatic