EN
EN

Насловна » производи » Ко-хром легура Прав

Контактирајте не

  • /img / co_cr_alloy_powders.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114154241_768.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114154250_965.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114154300_746.jpg
  • /upfile / 2019/01/14 / 20190114154312_449.jpg

Ко-хром легура Прав

Место на потекло:

Кина(копното)

Името на брендот:

VTech

Број на модел:

Ко-хром легура Прав

сертификација:

 

 

Минимална количина за нарачка:

 

цена:

 

пакување Детали:

 

Време на испорака:

 

Услови на плаќање:

L / C, D / A, D / P, T / T, Western Union, MoneyGram

Набавка Способност:

 Контактирајте не >>
  • спецификација
  • Конкурентна предност

 
легура

Хемиски состав (wt %)

 Cr

Мо

W

 Ни

Биди

 Cd

 Си

Фе

Mn

ко

CoCrMoW

26.1-30.1

4.3-6.3

4.0-6.0

≤ 0.02

≤ 0.02

≤ 0.02

--

--

--

Бал.

CoCrW

26.5-29.0

--

7.0-9.0

--

--

--

1.2-1.9

≤ 0.6

≤ 0.4

Бал.

апликации:
топлинска Прскање, 3D Печатење, за прашок за заварување, Метал шприцоване, Ласерски Формирање ПОПРАВКА, топла isostatic