EN
EN

Насловна » Сервис » Најчесто поставувани прашања

Контактирајте не

Најчесто поставувани прашања
 • ПА

  Ако јас купам прав, VTech да брод на мојата адреса?

  VTech нуди три опции на превозот методи: искажат, воздух превозот и морето превозот. Клиентите можат да изберат еден превозот метод што е најмногу погоден за себе, исто така, со оглед на трошоците и времето.

 • ПА

  Како да се купат метален прав од Vtech?

  Клиентите можат да се најдат информации за контакт на веб страната. Нашата услуга е достапна во моментот 8:30сум - 17:30часот, од понеделник до сабота.

 • ПА

  Кои се предностите на метален прав произведени од Vtech?

  Метал во прав материјали е клучна база за развој на метал технологија 3D печатење. На сцената на развој, во голема мера, одредува развојот на метал индустријата за производство на адитиви. Затоа, има ограничување услови на високи перформанси индекс на метални материјали во прав: висока чистота, ниска содржина на нечистотија, висок сферност, висока густина на пакување и висок проток својства. Тоа е прав висок квалитет произведени од Vtech.
  VTech прав може да се вклопат со многу марки на метал 3D печатарски машини, како што се EOS, SLM решенија, концептот ласер, Renishow, Farsoon, итн.

 • ПА

  Што апликации прав може да се користи за?

  Метален прав произведени од Vtech може да се користи во многу индустрии, вклучувајќи 3D печатење, ласерски обложување, термички спреј, метал шприц, прав заварување, топла isostatic притискање, итн.

 • ПА

  Може да го прилагодите Vtech метален прав за мене?

  VTech обезбедува флексибилни за персонализација услуги на метален прав за нашите клиенти. Добредојдовте контакт за секое време заемно корисни соработка!

 • ПА

  Кои се карактеристиките на метален прав што Vtech снабдување?

  Метален прав произведени од страна на Vtech се назначен од страна на сферични морфологија и висока густина на пакување, кои даваат добар проток својства. Згора на тоа, на прав се квалификувани со следното:
  повисока чистота: строга контрола на содржината на нечистотии О, N, H
  Подобро проточност и сферност: неколку "сателит” прав, Униформа и ultrafine честички големини, Мазна површина
  Подобро својства густина: неколку шупливи прав, повисоки привидна густина и допрете густина

 • ПА

  Какви видови на прав може да снабдување Vtech?

  VTech обезбедува висок квалитет на сферични метален прав.
  Тоа може да произведе цела серија на напредни метален прав за производство на адитиви (3D печатење), вклучувајќи Ti-базирани легура прав, Mg-базирани легура прав, Ал-базирани легура прав, Ni-базирани легура прав, прав од нерѓосувачки челик, јаглероден челик за алат прав и аморфен легура прав.
  VTech, исто така, обезбедува кориснички метален прав во согласност со клиенти’ барања.