EN
EN

Насловна » производи » Никел легура Прав

Контактирајте не

  • /img / inconel_718_powder.jpg
  • /upfile / 2019/01/19 / 20190119104711_636.jpg
  • /upfile / 2019/01/19 / 20190119104723_491.jpg

заштитна 718 прашок

Место на потекло:

Кина (копното)

Името на брендот

VTech

Број на модел

заштитна 718

Големина на честичка

15-53μm, 53-105μm, 53-150μm, повеќе големини

Мини. количина за нарачка

5 килограм

пакет

5 KG во вакуум торба, 5 вреќи во кутија

Рок на плаќање

T / T, L / C, запад унија

Набавка Способност

300 тони годишно

Пример

слободен

Контактирајте не >>
  • спецификација
  • Конкурентна предност


легура
 

хемиски составот (wt %) 

Cr

Ни

ко

Ал

Мо

Mn

Ti

Nb


заштитна 718 

17.0-21.0 

50.0-55.0

≤ 1.0

0.20-0.80

2.80-3.30

≤ 0.35

0.65-1.15

4.75-5.50

B

C

Си

P

S

Cu

O

Фе

≤ 0.006

≤ 0.08

≤ 0.35

≤ 0.015

≤ 0.015

≤ 0.30

≤ 0.08

Бал.

стандард: Во согласност со стандардите: ASTM F2924, ASTM F3001, ASTM F3049, AMS4998

карактеристики:
Ниско ниво на кислород и што вклучува содржини
Висока густина прислушување
Добар Сферно Морфологија и проточност
Одлични перформанси во 3D печатење и производство на адитиви

апликации:
топлинска Прскање, 3D Печатење, за прашок за заварување, Метал шприцоване, ласерски Обложување, топла isostatic