EN
EN

Насловна » производи » Никел легура Прав

Контактирајте не

  • /img / inconel_625_powder.jpg

заштитна 625 прашок

Место на потекло:

Кина (копното)

Името на брендот

VTech

Број на модел

заштитна 625

Големина на честичка

15-53μm, 53-105μm, 53-150μm, повеќе големини

Мини. количина за нарачка

5 килограм

пакет

5 KG во вакуум торба, 5 вреќи во кутија

Рок на плаќање

T / T, L / C, запад унија

Набавка Способност

300 тони годишно

Пример

слободен

Контактирајте не >>
  • спецификација


легура
 

хемиски составот (wt %) 

Cr

Ни

ко

Ал

Мо

Mn

Ti

Nb


заштитна 625

20-23

Бал.

≤ 1.0

≤ 0.4

8-10

≤ 0.5

≤ 0.4

3.15-4.15

B

C

Си

P

S

Cu

O

Фе

--

≤ 0.1

≤ 0.5

≤ 0.015

≤ 0.015

--

≤ 0.08

≤ 5