EN
EN

Насловна » Вести

Контактирајте не

Вести
 • VTech во TCT Азија
  2019-02-28

  TCT Азија, еден од водечките светски дизајн до производство на настани фокусирани на додаток на производство, 3D печатење, дизајн и инженеринг технологија.

 • Прво Примена и Центарот за унапредување на метални материјали за Адитив Производство во Хунан официјално е Основана
  2018-12-13

  декември 13, 2018, 3Д-печатарската индустрија Технологија иновации стратешки Алијансата во Чангша(во понатамошниот текст како 3D стратешки сојуз)...

 • Добредојдовте Farsoon технологии "втора посета
  2018-12-06

  Farsoon технологии е целосно решение снабдувач на индустриски одделение ласерски синтерување пластични и метални ласерски системи топење, обезбедување на продажбата од светска класа и услуги за поддршка на сите опрема и материјали.

 • Клиенти во посета Vtech
  2018-12-03

  декември 3, 2018, VTech беше почестен да се поздравува со г.. Луо, Генералниот секретар на 3D печатење индустрија Технологија иновации стратешки Алијансата во Чангша и д-р.

 • High-end клиенти во посета Vtech
  2018-11-21

  На 20 ноември, клиенти од градот Zhuzhou, кој доби топол прием, посети VTech за бизнис преговори. нивната компанија, кој е снабдувач на опрема, услуги и материјали за метал 3D печатење, се занимава со додаток на производство на специјални легури.

 • VTech во CHTF 2018
  2018-11-20

  Од 14-ти до 18-ти , VTech, со користење на високо-квалитетни производи во прав, учествуваа на 20-ти во Кина Hi-Tech саем (CHTF 2018) на Конвенцијата Шенжен &засилувач; изложбен центар.

 • Клиенти во посета на VTech Lidong
  2018-11-07

  На 7 ноември, некои клиенти дојде во посета Vtech. Иако времето беше остро ладна на Lidong, ентузијазмот и угостителство се појави намали во.

 • мило Tiding | VTech вон Висока и Нова технологија за претпријатија
  2018-10-22

  HNTE е поддршка на сила за спроведување на стратегија за развој на иновации управувано, а исто така е претходница за трансформирање режими економски развој и надградба на индустриска структура.

 • 2018 Светски конгрес за прав Metalluray (WORLDPM2018)
  2018-09-21

  Во овој златен септември, Vtech се појави во 2018 Светски конгрес за прав Metalluray (WORLDPM2018), доведување нејзиниот микро &засилувач; нано метален прав за 3D печатење.

 • VTech во AMCC 2018
  2019-07-30

  На 26-ти јули до 28 , имаше повеќе 300 претпријатија учествуваа на Адитив Производство конференција на Кина 2018. Оваа конференција отворено покажа голема достигнувања на технички иновации и пилот-апликации во областа на производство на адитиви. Освен, секое претпријатие ги промовираа своите технологии, производи и одлични решенија.

Насловна Претходно 1 2 Следнаминатата - Total 13 1 евиденција ТВкупновната страница / Total 2 10 по страница