EN
EN

Насловна » производи » Нерѓосувачки челик Прав

Контактирајте не

  • /img / stainless_steel_powder.jpg
  • /upfile / 2019/01/19 / 20190119132644_847.jpg
  • /upfile / 2019/01/19 / 20190119132656_259.jpg

Од нерѓосувачки челик во прав

Место на потекло:

Кина (копното)

Името на брендот

VTech

Број на модел

SS304L,  СС 316L,  SS420,  17-4PH

Големина на честичка

0-20μm,  0-30μm,  0-45μm,  15-53μm, 53-105μm,  53-150μm,  повеќе големини

Мини. количина за нарачка

5 килограм

пакет

5 KG во вакуум торба, 5 вреќи во кутија

Рок на плаќање

T / T, L / C, запад унија

Набавка Способност

300 тони годишно

Пример

слободен

Контактирајте не >>
  • спецификација
  • Конкурентна предност

легура 

хемиски составот (wt %) 

Cr

Ни

Cu

Мо

Nb

Си

Mn

C

P

S

Фе

СС 304L

18-20

8-12

--

--

--

≤ 1

≤ 2

≤ 0.03

≤0.035

≤0.03

Бал.

СС 316L

16-18

10-14

--

2-3

--

≤ 1

≤ 2

≤ 0.03

≤0.035

≤0.03

Бал.

17-4PH

15.5-17.5

3-5

3-5

--

0.15-0.45

≤ 1

≤ 1

≤ 0.07

≤0.035

≤0.03

Бал.

SS 420

12-14

--

--

--

--

≤ 0.75

≤ 1

≤ 0.12

≤0.035

≤0.03

Бал.

стандард: Во согласност со стандардите: ASTM F2924, ASTM F3001, ASTM F3049, AMS4998

карактеристики:
Ниско ниво на кислород и што вклучува содржини
Висока густина прислушување
Добар Сферно Морфологија и проточност
Одлични перформанси во 3D печатење и производство на адитиви

апликации:
топлинска Прскање, 3D Печатење, за прашок за заварување, Метал шприцоване, ласерски Обложување, топла isostatic, итн.