EN
EN

Насловна » производи » Титански легури Прашоци

Контактирајте не

  • /img / ti_6al_4v_grade_5_powder.jpg
  • /upfile / 2019/01/18 / 20190118142337_836.jpg
  • /upfile / 2019/01/18 / 20190118145603_216.jpg

Ти-6Al-4V одделение 5 прашок

Место на потекло:

Кина (копното)

Името на брендот

VTech

Број на модел

Ти-6Al-4V GR.5

Големина на честичка

15-53μm, 53-105μm, 53-150μm

Мини. количина за нарачка

1 килограм

пакет

5 KG во вакуум торба, 5 вреќи во кутија

Рок на плаќање

T / T, L / C, запад унија

Набавка Способност

90 тони годишно

Пример

слободен

Контактирајте не >>
  • спецификација
  • Конкурентна предност

 
легура

Хемиски состав (wt %)

Ti

Ал

V

Фе

C

N

H

O

Ti6Al4V

(Grade.5)


Бал.


5.5-6.75


3.5-4.5


≤ 0.25


≤ 0.05


≤ 0.05


≤ 0.012


≤ 0.14

стандард: Во согласност со стандардите: ASTM F2924, ASTM F3001, ASTM F3049, AMS4998

карактеристики:
висока чистота:  Строга контрола на кислород, азот, на водород содржина.
Добар изглед на честички:  Висока стапка сфероидизирана, висок сферност, мазна површина.
висока проточност: Добар изглед на честички и униформа дистрибуција на големина на честички.
Висока густина: Нема внатрешна порозност, висок привидна густина и прислушување густина.

апликации:
Од титанска легура прав се широко користени во воздушната, медицински, лесен за производство, преработка на високо ценет компоненти, кориснички услуги на дигитализација, R&D и производството на комплексни делови.