EN
EN

Насловна » Вести

Контактирајте не

Вести

време: 2019-07-30

Во јули, најзначајниот настан во областа додаток производство беше grandly отвори во Хангжу!

На 26-ти јули до 28 , имаше повеќе 300 претпријатија учествуваа на Адитив Производство конференција на Кина 2018. Оваа конференција отворено покажа голема достигнувања на технички иновации и пилот-апликации во областа на производство на адитиви. Освен, секое претпријатие ги промовираа своите технологии, производи и одлични решенија.


Како професионален производител кој произведува микро & нано интелигентни метален прав материјали, Vtech се придржува кон верата на интелигентни производство за голема иднина, има за цел да развива Vtech како повеќето сеопфатна и повеќето професионални фабрика во светот, и одговара на темата "Адитив Производство доведува до нови возачи раст". Многу учесници индустрија и посетители дојдоа во кабина за комуникација во-длабочината на.


VTech’ кабина беше визуелизира. основни производ Ti-базирани легура прав и мерење слики беше силен фронтален "хит". Главната кориснички услуги беше странични "напад". Згора на тоа, многу посетители дефинитивно беше привлечени од уреден прав производи, печатени парчиња, компанијата брошури и песочен часовник со прав во внатрешноста.

1, Претседателот г-дин. Ванг зборуваше со лидер на индустријата синџир; А колега на одделот за продажба воведе производи за посетители.


2, г-дин. Ванг објасни со ентузијазам.3, Генерален директор г-дин. Xiong зборуваше со медиумите работник.4, "Тркалезната маса” исполнување


Во текот на оваа конференција, VTech тркалезно прикажува висок квалитет и разни производи и воведе кориснички услуги. Во исто време, VTech направи познаник на многу учесници индустрија, а дури имаше и посетители предложените посети на VTech и фабрика за понатамошна комуникација и соработка. На во-длабочината на истражување и комуникација збогатен билатерални познанието и искуство, тоа што луѓето се полни со доверба и очекувања во развојот на индустријата и компанијата.

Ви благодариме за нови и стари клиенти поддржува во оваа конференција.

Со нетрпение очекуваме да на следната средба!адреса: No.138, Jinzhou авенија Исток, Jinzhou нова област, Ningxiang округот, провинцијата Хунан, Кина.   
Tel: +86-731-89747761 / +86-731-89747762
E-mail: [email protected]
Веб-страница: www.vdaypowder.com