EN
EN

Насловна » Вести

Контактирајте не

Вести

време: 2018-11-20

Од 14-ти до 18-ти , VTech, со користење на високо-квалитетни производи во прав, учествуваа на 20-ти во Кина Hi-Tech саем (CHTF 2018) на Конвенцијата Шенжен & изложбен центар.CHTF 2018 се нов концепт за развој на висок квалитет на раст како тема, со изложби, форуми и конференции, релевантни настани, како и вечен саеми како главна содржина. CHTF не само обрнува внимание на жаришта и побарувачката на пазарот, но исто така активно служи национална стратегија за развој. Тој се фокусира на вистински апликации на технологии како што се на интернет, големи податоци и вештачката интелигенција, и нови форми и начини на услуги за реалната економија, како и на најновите производи и технологии во новата генерација на информатичката технологија, 5G, паметен град, и воздушната.


Како професионален производител кој произведува микро & нано интелигентни метален прав материјали, VTech, со своите технички акумулација и континуирана иновација во прав поле металургијата, има произведено целата серија на напредни метал прашоци за додаток на производство (3D печатење), особено на основни производ——Од титанска легура прав со добар сферност и flowablity, ниска содржина на кислород и униформа големина на честички.


Vtech се придржува кон верата на интелигентни производство за голема иднина, лоцира во микро & нано интелигентни метални материјали решенија и изгледите дека развојот Vtech како повеќето сеопфатна и повеќето професионални фабрика во светот. Тоа го сервисира клиенти со ефективни прашкасти производи на стандардни брендови и кориснички прав производи за многу години.Бут VTech елидерите Инспекција


посетителите


странски посетители

адреса:No.A6-403 Lugu Меѓународен индустриски паркови, Hi-tech округ, Чангша, провинцијата Хунан,Кина.   
Tel: +86-731-89747761 / +86-731-89747762
E-mail: [email protected]
Веб-страница: www.vdaypowder.com