EN
EN

Насловна » Вести

Контактирајте не

Вести

време: 2019-02-28

TCT Азија, еден од водечките светски дизајн до производство на настани фокусирани на додаток на производство, 3D печатење, дизајн и инженеринг технологија. 2019 TCT Азија се одржа во Шангај во 21-23th февруари, 2019. Имало приближно 300 излагачите и повеќе од 16000 посетители присуствуваа на овој саем.

VTech присуствуваа на овој саем и е прикажана неговата целосна серија на сферични метални правови за AM 3d употреба печатење.

Поради нашата единствена технологија и висок квалитет на производите, многу посетители се привлечени од Vtech кабина да знаете за прав производи.

 Производи кои Vtech прикажани:

Легура на титаниум прав (TC4,TA2,TA15)

 

Никел легура прав (IN 718, ВО 625)

 

Нерѓосувачки челик Прав

Карактеристики на VTech прашоци:

висока чистота, Ултра-ниско ниво на кислород, висок сферност, униформа дистрибуција на големина на честички, добра проточност.

 

Vtech со нетрпение го очекуваат следниот состанок со вас.